Akcesoria wędkarstwa muchowego

Sprawdź pełną ofertę
 
 
 
 
  Blog

  POLISH NYMPH II 3,45M/4# czyli Szósty zmysł

  Maciek podesłał coś, co stało się dla mnie jak święty Graal. Wyhodował nadzieję. Obudził zjawy, demony i bogów, które już były, ale to odwzajemniona miłość dała uczucie nasycenia i wlała w serce krople czułości.

  Z nią, muszę przyznać, można sobie rościć prawo do błękitu. Opisując wrażenia, trudno odgadnąć, czy z dziegciu, czy z miodu, ale wszystko weryfikują wspomnienia, mgnienia brań, zacięć i holów. Gdy ponury dzień staje się słoneczny i wpada w złoto słońca. Gdy, aby opisać odczucia, brakuje kolorów w palecie barw jednoznacznych jak i łagodnych pasteli.

  To świat, gdzie jedno życie łączy się z innym życiem. I przez tę ulotną chwilę muszkarz i ryba są rozkwitającym kwiatem na przestrzeni ulotności czasu. W ułamkach sekund przejdziesz przez mostek światła nie głośniej niż motyl szeleści skrzydłami i będziesz oddychał pełnią duszy, ciała i ta, właśnie ta wędka Cię ukołysze… tak brzmi spokój – słyszysz?

  Popatrz, to wyśniłeś, to świat, który już być może przeminął, a jaki wraca słowem, strumieniem.

  Miłością, a nawet zapomnieniem…

  Chwile ulotne z rybą w tle. Chwile, które otulają wspomnieniem, jak kobieta, jak absynt, jak gorzka sól. Wędka, która daje przedsmak ukojenia. Wędka, przy której możesz wiecznie żyć. Odchodzić i wracać, bo może to tylko miejsce i czas, ale jakie możliwości.

  Wędka i człowiek o mądrym spojrzeniu, o wie nim się dowie. Tak naprawdę o naszym istnieniu. Nie pyta nas o nic, bo dusza przy duszy jakby zrośnięci w sobie, niczym w miłosnej katuszy.

  Prawie kochanków

  Bo właśnie z nią będziesz szaleć od białego rana, wodę przemieni w wino, niebo otworzy traktem mlecznej drogi, bo po prostu będziesz mógł i chciał.

  I gdzieś zawsze na krańcach światów ludzi i ryb, zawsze odnajdziesz ją, będzie jak zdrowy uśmiech, jak szósty zmysł, jak obietnica snu.

  Pozdrawiam

  Kazimierz Żertka

   

  Tworzone przez muszkarzy

  dla muszkarzy
  © 2019 EGO FISHING.
  Wszelkie prawa zastrzezone.
  Tworzenie stron www
  Do góry