Akcesoria wędkarstwa muchowego

Sprawdź pełną ofertę
 
 
 
 
  Blog

  Wędki EGO CUSTOM (galeria z opisami)

  1. Competitor 10' / 3# (wersja deep purple)

  Przy tym projekcie zamknęliśmy się w 92 gramach. Zdecydowaliśmy się delikatnie dociążyć  wędkę w dolniku, dzięki temu zabiegowi wędka jest idealnie zbalansowana i można do niej założyć kołowrotek w klasie 34. Omotka w kolorze ciemnej wiśni, zastosowaliśmy cienką nić jedwabną, która nie wymaga takiej ilości lakieru i w połączeniu z ultra lekkimi przelotkami i tak już szybki blank dostaje dodatkowego przyśpieszenia. Specjalnie wyprofilowana na tokarce rękojeść została zakończona stożkiem z twardego drewna stabilizowanego, farbowanego na kolor purpurowy. Twardy stożek z drewna stabilizowanego wzmacnia transmisję drgań z blanku przenosząc je na palec wskazujący, zapewnia dodatkowe wrażenia podczas prowadzenia nimf. Jest to chyba najszybszy Competitor jaki wypuściliśmy. Jest to również najbardziej uniwersalna wędka, umożliwiająca dalekie i precyzyjne rzuty znad głowy.

  1. Competitor 10' / 3# (deep purple version)

  This rod weights 92 grams. We decided to put additional weight into the end of handle in order to improve the balance. The rod is perfectly balanced and you can mount light 3-4 line class fly reel. We used silk, deep purple color thread. This sort of thread needs a very little amount of varnish. Combination of the silky thread with ultra light, thin wire single leg guides boost up blank additionally and make it very fast and sensitive. We made the slim corck handle of high quality Portuguese super floor class rings, this slim shape was created with the use of lathe. Hard wood taper in front of the handle strengthen the transmission of the vibrations from the blank. We reckon that this is the most  versatile rod in the Competitor series. Apart of nymph method the rod enables quite precise and gentle over head fly casting.     

  PL 2. Competitor 11' / 3# (wersja carbon)

  - waga całkowita 93 g, rękojeść z włókna węglowego jest o kilka gram ciężysza od tradycyjnej korkowekj rękojeści half wells. Jest natomiast bardziej czuła i bardzo pewnie trzym się taką rekojeść w dłoni. Po zanurzeniu w wodzie nie traci na przyczepności. Rękojeść węglowa bez wątpienia będzie trwalasza niż naturalny korek.  

  - uchwyt do kołowrotka z włokna węglowego, down locking (kołowrotek zakręcamy odwrotnie do końca wędki) w celu przeniesienia środka ciężkości, wędka tak uzbrojona jest bardzo dobrze wyważona i nie męczy ręki podczas łowienia na nimfę. Uchwyt został zakończony końcówką z twardej pianki EVA 

  - czarna omotka przewnięta delikatnie srebrną nitką dla podtrzymania tonu ze srebrnymi ultra lekkimi, jednostopkowymi przelotkami. Istnie również możliwość uzbrojenia tego blanku na tytanowych przleotkach

  Największą zaletą tego blanku jest jego lekkość i zdolność do łowienia, rzucania lekkimy nimfami i jest to możliwe, tylko dzięki zachowaniu klasowości, po skrupulatnych pomiarach, określono moc tego 11-stopowego blanku na mocne 2# i słabe 3#. Należy zdać sobie sprawę, że wiele 11-stopowych kijów opisanych w klasie 3# po profesjonalnym pomierzeniu okazuje się kijami w klasie 4 AFTM. Prawidłowe określenie mocy wędki jest kluczowe aby porównywać dalej akcję inne parametry wędki do nimfy. 

  EN 2. Competitor 11' / 3# ( carbon finish)

  3. INNOVATIVE GLASS CUSTOM 8.0 / 5# 

  4.

   

   

   

   

  4. Competitor 10' / 3# (carbon finish)

   

   

  4. Ego Innovative Fiber Glass 8,0'/5# (wersja fight butt + full wells) & 8,0'/4# (wersja uchwyt cygaro)  

  Niebieski  4-częsciowy blank INNOVATIVE CUSTOM jest lekki i dynamiczny, zaprojektowaliśmy go opierając się na parametrach kultowego blanku czerwonego szklaka - EGO FIBER GLASS. Nowy niebieski blank oprócz koloru różni się także materiałem, który jest bardziej sprężysty a jego ścianki są cieńsze niż w czerwonym fiber glassie. Szybkość i progresywne ugięcie podobnie jak w czerwonym wynika ze zbieżności blanku, ale bierze się również z odchudzenia konstrukcji i zastosowania bardziej czystych, lepszych jakościowo mat włókna szklanego. Uzbrojenie niebieskiego Customa w dwustopowe przelotki delikatnie go usztywnia i przyśpiesza akcję. Gdy zdecydujemy się na lekkie przelotki jednostopkowe uzyskamy wspaniałą wędkę do suchej muchy średniego dystansu, która umożliwi zaprezentować małą lipieniową muszkę wyjątkowo subtelnie.  

   

   

  Tworzone przez muszkarzy

  dla muszkarzy
  © 2019 EGO FISHING.
  Wszelkie prawa zastrzezone.
  Tworzenie stron www
  Do góry