Akcesoria wędkarstwa muchowego

Sprawdź pełną ofertę
 
 
 
 
  Blog

  DRUŻYNA JURAJSKIEGO SALMOKLUBU CZĘSTOCHOWA - EGO

    

  Daniel Kasprzak – były ratownik górski, alpinista w chwili obecnej nauczyciel, fotograf oraz przedsiębiorca. Łowi na muchę blisko 20 lat, wszystkimi metodami muchowymi, wędkami jednoręcznymi i dwuręcznymi, w rzekach, wodach stojących i morzu z brzegu, brodząc, pływając na pływadełku i łódce. Nie zmierza się ograniczać i dla niego każda metoda i technika muchowa jest OK tylko trzeba ją umiejętnie stosować w określonych warunkach. Inicjator odcinak „No Kill” na górskiej Warcie. Po blisko 11 letniej przerwie w startach zawodniczych, w 2013 roku wrócił do zawodów muchowych od razu zdobywając Muchowe Mistrzostwo Okręgu. Uczestnik Muchowych Mistrzostw Polski, jako zawodnik i trener, staruję w cyklu zawodów eliminacyjnych do Muchowego GPP oraz wielu innych zawodach ogólnopolskich oraz lokalnych w wędkarstwie muchowym. Ulubiona metoda muchowa : każda ;-) byle dostosowana do panujących warunków, ale najbardziej lubi z pływdełka łowić na muchę belony nad Polskim Bałtykiem.                       

  Sukcesy sportowe :

  Indywidualny Muchowy Mistrz Okręgu Częstochowskiego w 2013 i 2015 r.

  Drużynowy Muchowy Mistrz Okręgu Częstochowskiego w 2015 r.

   

   

  .

  Bartosz Magnuszewski już prawie od urodzenia wiedział, kim chce być i co w życiu robić. Chciał zostać lekarzem i łowić na muchę. To drugie zaczął uprawiać zdecydowanie wcześniej niż odczytywać sprawnie EKG oraz wykonywać wkłucia bezpośrednie. Z jednakową precyzja posługuję się wędką muchowa, co stetoskopem. „Doktorek”, jeśli nie jest na dyżurze to znaczy, że musi być na rybach. Zakochany w rzekach jurajskich w szczególności Wiercicy niemniej jednak wędkuje często w Skandynawii, Słowacji i Bałkanach. Świetna technika połączona z wyczuciem wody powoduje to, że nawet w skrajnie niekorzystnych warunkach jest w stanie złowić rybę. Już, jako junior wywalczyła brązowy medal Muchowych Mistrzostwa Polski kategorii Juniorów w 2000 r. Uczestnik Muchowych Mistrzostw Polski, oraz zawodów z cyklu Muchowego GPP. Ulubiona metoda muchowa: strimer

  Największa ryba złowiona na muchę: pstrąg tęczowy 80 cm.

  Sukcesy sportowe:

  II – Wicemistrz Polski w Muchowych Mistrzostwa Polski kat. juniorów 2000 r.

  Drużynowy Muchowy Mistrz Okręgu Częstochowskiego w 2015 r.

  I – Wicemistrz w Muchowy Mistrz Okręgu Częstochowskiego w 2015 r.

  II – Wicemistrz w Muchowy Mistrz Okręgu Częstochowskiego w 2014 r.

  II wicemistrz w drużynie w Muchowy Mistrz Okręgu Częstochowskiego w 2014 r.

   

   

  Hubert Wawrowski – klubowy malkontent ;-). Dla wędkarstwa muchowego prawie całkiem porzucił inne metody łowienia . Krakowianin rzucony zawodowo i prywatnie na ziemię zagłębiowską. Wędkarsko związany i reprezentujący Jurajski Salomklub Częstochowski – EGO, poza tym aktywny uczestnik spotkań www.muchoswiry.pl . Łowi na muchę trocie na wybrzeżach Dani, belony w naszym Bałtyku, szczupaki w szwedzkich szkierach, łososie w Kolumbii Brytyjskiej, tęczaki i potokowce na Bałkanach. Uwielbia łowienie z pływadełka i gdzie tylko może uskutecznia ten sposób łowienia. Mimo że bardzo sceptycznie nastawiony do zawodów wędkarskich uczestnik wielu zawodów ogólnopolskich oraz lokalnych w wędkarstwie muchowym. Poszukuje nowych wyzwań wędkarskich i nowych wód gdzie może łowić na muchę. Ulubiona metoda muchowa: taka gdzie trzeba śmigać jak najdalej.
  Największa ryba złowiona na muchę : metrowy szczupak na kij w klasie 5

   

   

  Przemysław Benduch – pasjonat wędkarstwa, mąż, ojciec, przedsiębiorca. Wychowany nad Wartą, reprezentant Jurajskiego Salmoklubu Częstochowskiego – EGO. Wędkarstwem zarażony przez ojca, już we wczesnym dzieciństwie. Łowi na rzekach i jeziorach od ponad 18 lat. Metodę spinningową opanował niemalże do perfekcji, co obudziło w nim potrzebę dalszego rozwoju i poznawania nowych technik łowienia. Zafascynowany „muszkarstwem” postanowił pogłębiać umiejętności tej techniki, doskonaląc metody łowienia na muchę. Zauroczony dzikością Wiercicy pozwala pochłonąć się pasji. Zakochany w krystalicznych górskich rzekach, uwielbia łowić metodą nimfową.

  Sukcesy sportowe:

  Indywidualny Muchowy Wicemistrz Okręgu Częstochowskiego, 2014r.

  Drużynowy Muchowy Wicemistrz Okręgu Częstochowskiego, 2014r.

  III miejsce Drużynowo w Muchowych Mistrzostwach Okręgu Częstochowskiego, 2015r.

  Spinningowy Mistrz Okręgu Częstochowskiego, 2014r.

   

   

  Kamil Radosz - wędkuje juz 22 lata, metodę spławikową porzucił 3 lata temu i w chwili obecnej spędza ponad 250 dni w roku nad wodą łowiąc tylko i wyłącznie na muchę.

  Sukcesy sportowe:

  Indywidualny Muchowy Mistrz Okręgu Częstochowskiego, 2014r.

  Drużynowy Muchowy Mistrz Okręgu Częstochowskiego, 2014r.

   

   

  Tworzone przez muszkarzy

  dla muszkarzy
  © 2019 EGO FISHING.
  Wszelkie prawa zastrzezone.
  Tworzenie stron www
  Do góry