Akcesoria wędkarstwa muchowego

Sprawdź pełną ofertę
 
 
 
 
  Blog

  ULTRA SLIM DT1F

  Po całym sezonie łowienia na linkę EGO Ultra Slim DT1 przyszedł czas na podsumowania. Miałem sposobność łowienia dwiema wersjami tej linki, starszą oraz tą najnowszą, która w sprzedaży jest od połowy 2015 roku. Różnice jednej od drugiej są jedynie w tym, że ta nowsza wersja ma jeszcze bardziej miękką od poprzedniczki powłokę.

  Zamysł wykorzystania tej cieniutkiej linki, to wykorzystanie jej do „metody żyłkowej”, czy krótkiej nimfy. Produkt EGO jakby do tego został stworzony. Średnica linki mierzona mikronometrem wynosi : 0,58 mm przy samym końcu linki, 30 cm powyżej średnica zmierzona to 0.61 mm, 2-3 metry dalej to 0,65 mm. Bardzo mała średnica, plus dodatkowa bardzo miękka powłoka sprawia, że jest to linka wręcz dedykowana do w/w metod wędkarstwa muchowego. W linkach bardzo cienkich problemem jest to, że na końcówkach łuszczy się i pęka otulina. Najbardziej zauważalne to jest w Rio Euro Nymph, którą uważam za bodajże najlepszą na rynku, jeśli chodzi o linki do metody żyłkowej i dolnej nimfy.
  Niestety Rio Euro Nymph ma bardzo małą wytrzymałość ze względów na małą ilość otuliny, jest ona tak delikatna, że po krótkim czasie użytkowania jest totalnie popękana i trzeba skracać ją albo przewijać na drugą stronę. W linkach Ultra Slim DT1 po rocznym użytkowania nie zauważyłem tego procesu.

  Linka o długości 27 m, ma kolor jasno miętowy i bardzo miękka powłokę. Całość prawie nie posiada pamięci. Linka nie jest zakończona pętelką jak większość linek EGO. Spowodowane to jest tym, że takie połączenie wpływa niekorzystnie na czułość zestawu. Dla mnie to żadna przeszkoda, bo każdą linkę i tak zarabiam samemu. Uważam jedynie na to, aby pętelka była jak najbardziej delikatna i subtelna.

  Dzięki konstrukcji i parametrom linki EGO Ultra Slim DT1, otrzymujemy bardzo dobry produkt pozwalający na dalekie, precyzyjne rzuty, bardzo dobrą kontrolę prowadzonego zestawu przy jednoczesnym, idealnym kontakcie z muchami. Uważam, że linka ta jest lepsza od podobnych linek solidarnini i cortlanda, z którymi miałem do czynienia. Wyżej oceniłbym Rio Euro Nymph, który wygrywa mniejszą średnica, a co przez to idzie, „czułością” i delikatnością, ale różnice te nie są aż tak wielkie. EGO Slim Ultra jednak przez rewelacyjny stosunek ceny, do jakości i trwałości bije na głowę konkurentów.

  Reasumując Rio Euro Nymph wykorzystuje tylko na zawody do jednego zestawu (do codziennego łowienia po prostu mi jej szkoda, bo za chwilę nic mi z niej nie zostanie). Na co dzień do prywatnego łowienia i treningu oraz do drugiego nimfowego zestawu zawodniczego wykorzystuję linkę EGO Slim DT1.

  Tekst, fot. Daniel Kasprzak

   

  .

   

   

  Tworzone przez muszkarzy

  dla muszkarzy
  © 2020 EGO FISHING.
  Wszelkie prawa zastrzezone.
  Tworzenie stron www
  Do góry